Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
927 postów 458 komentarzy

Imigranci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejną, po „antykomunizmie”, rzekomych reformach gospodarczych oraz Zenku Martyniuku metodą utrzymywania przez PiS swoich wyborców w stanie zachwyconego odurzenia – jest „kwestia imigrancka”.

 

 

Oczywiście, jak to w przypadku dzieł Kaczyńskich jest codziennością – mamy jednak do czynienia z parodią zagadnienia skądinąd poważnego i w pewnych (niezachodzących obecnie) okolicznościach wręcz strategicznego dla Polski.

 

Odkąd  Jarosław Kaczyńsk i nauczył się od  Antoniego Macierewicza  i udoskonalił jego pomysł, że głupie goje zniosą wszystko, byle tylko w odpowiednio patriotycznej oprawie – śpiewka „antyimigrancka” zajęła czołowe miejsce na liście przebojów PiS, w czym mocno pomogło i stanowisko Brukseli, i ideologicznie zacietrzewienie jej zwolenników w Polsce, i wreszcie odporność na wszelkie fakty polskich wyborców jako takich. Powtórzmy N-ty raz – kwestia imigrancka w Polsce nie istnieje – bo ci przybysze, którzy docierają do Europy za pracą aż nadto dobrze wiedzą, że w Polsce pracy nie ma, a ci, którzy woleliby zasiłki – mają pełną świadomość, że nad Wisłą polityka socjalna jest 100 lat za murzynami. Przez jedną nawet minutę nie groziły Polsce hordy uchodźców-islamistów, których wizja ogarnęła umysły rodaków jeszcze jesienią 2015 r, trwając (nie)spokojnie do dzisiaj. Niemało temu stanowi rzeczy przysłużyli się zresztą także trawieni podświadomymi wyrzutami sumienia przedstawiciele głównego do niedawna nurtu światopoglądowego w Polsce, którzy tym bardziej chcieliby utulać syryjskie dzieciaczki, im bardziej mieli w dupie ich rówieśników z upadłych PGR-ów na polskiej Ścianie Wschodniej.

 

Słowem – Zachód, niepomny wcześniejszych doświadczeń – sprowadził sobie na głowę masy czegoś, co teoretycznie miałoby stać się tanią siłą roboczą, Polska B zadrżała ze strachu, a Polska A – z niezdrowego podniecenia i nagle, po raz pierwszy od ponad 300 lat – stanęliśmy przed czymś w rodzaju „zagadnienia islamskiego”. Oto bowiem, mimo dość oczywistego surrealizmu całego zagadnienia – postanowiono Polakom antyislamizm podsunąć poniekąd zamiast antysemityzmu, mającego wszak społeczne uzasadnienie do wojny, polityczne co najmniej do '68 a strategiczne do dziś. PiS już dawno z pozycji „europejskiej chadecji” przesunął się bowiem na pozycje parodii endecji, dzielnie pełniąc obowiązki tej partii, dzięki której z całą pewnością nic na lepsze się w Polsce nie zmieni.

 

Z tego bowiem, że ani Niemcom nie wyszedł eksperyment ze sprowadzanymi masowo Turkami, ani Francuzom nie udało się zaprząc do żadnej pożytecznej roboty milionowych rzesz arabskich – nie wynika dla Polski nic istotnego.  Polska nie ma innego niż ukraiński problemu z imigrantami (a o tym akurat nikt nie mówi...). Cała rzekoma afera z relokacją - została wymyślona tylko i wyłącznie po to, żeby PiS zbijało kolejne punkty jako "obrona Polski przed islamizmem i Brukselą jednocześnie".  W końcu się z tego humbugu będą jednak musieli wycofać - i właśnie, jak się wydaje, sprawdzają reakcje. Używa zaś do tego bodaj, czy nie jedynego polityka na skraju głównego nurtu, który poza tym miewa coś sensownego do powiedzenia o sprawach narodowych.

 

Kornel Morawiecki  ma tego pecha, że będąc w młodości bohaterem heroiczno-romatycznym – podobał się kobietom i teraz, zdaje się, próbuje to wynagrodzić swojemu synowi ślepym zauroczeniem i oddaniem, co człowiek z gruntu zły i cyniczny, czyli Kaczyński – bezlitośnie wykorzystuje. W swym głośnym już, choć przez nikogo chyba nie czytanym wywiadzie – lider Wolnych i Solidarnych Morawiecki stwierdził wprawdzie tylko oczywisty fakt, że "7 tysięcy uchodźców nie powinno być problemem na 40-milionowy kraj", niemniej przecież, po pierwsze - wiążące okazało się (jak zawsze) „tłumaczenie” tytułów prasowych, wedle których Morawiecki klęczy właśnie przed ISIS domagając się bombowych zamachów na obu liniach warszawskiego metra dokonywanych przez miliony przybyszów. Po drugie zaś – w efekcie oburzonego szoku niemal nikt nie zastanowił się dlaczego legendarny marszałek-senior zrobił to, co zrobił.

 

Tymczasem najprostsza nawet analiza wskazuje, że to nie tyle Morawieckiego oświeciło na święta – tylko to PiS użyło lidera WiS, by coś społeczeństwu/wyborcom zakomunikować, ale tak, żeby nie było na Kaczyńskiego. Ten jest bowiem w obecnej sytuacji nieodmiennie wygrany: cały hejt spływa wszak na lidera nic nie znaczącej partyjki, nawet oficjalnie nie prorządowej; społeczeństwo oswaja się z samą myślą, że przecież trzeba będzie Brukseli ustąpić, a PiS nadal jest heroicznie i nieskalanie „patriotyczne”!

 

Sam Morawiecki znany jest z tego, że mówi i myśli zupełnie przytomne rzeczy – na przykład o relacjach polsko-rosyjskich, czy polityce historycznej w Polsce – i w sumie trudno byłoby go ścignąć z któregoś z tych dwóch paragrafów. Wprawdzie młodzieży „patriotycznej” walczącej na FB życiorys lidera Solidarności Walczącej wcale nie przeszkodził, by już ochrzcić go mianem… „starego komucha”, używa się także wobec Morawieckiego argumentu antysemickiego, opartego o niedomówienie jego syna, wspominającego jako „ciocie” dwie  Żydówki kochankę stryjecznego dziadka i koleżankę matki, czyli zaiste,  bardzo bliska rodzinę. Również partia Morawieckiego, Wolni i Solidarni – bardzo ucierpiała, stając się skrótem do PiS dla posłów Kukiz’15, a mając wcześniej pewien potencjał antysystemowy. Ten jednak wiąże się też w Polsce z opowiadaniem tego, co wyborcy nauczeni są oczekiwać. W tym konkretnym przypadku – o milionowych hordach islamistów dybiących na Polskę. Kaczyński zatem, może w ostatnim już przedśmiertnym odruchu – załatwił kilka spraw. Po pierwsze bowiem – imigranci w końcu do Polski dotrą i PiS przehandluje zgodę na ich wjazd za ograniczenie czepialstwa Brukseli do frazeologii. Po drugie – kiedy już „relokacja” nastąpi, kurska TVP umiejętnie zwali to na… Morawieckiego-seniora, który przecież sam zapraszał. A po trzecie zaś Wolni i Solidarni, z których na upartego można by coś jeszcze wykrzesać – właśnie zostali złożeni na ołtarzu ojcowskich wyrzutów sumienia swojego lidera. Uczciwie można stwierdzić, że to warcabowy rekord – jeden ruch i trzy zbite piony jednocześnie!

 

Jedyną racjonalną obroną w takiej partii byłoby dostrzeżenie wreszcie, że PiS nie rozwiązuje problemów, tylko je tworzy. Że „kwestia imigrancka” jest dla Polski i Polaków sześćdziesięcioczwarto ważna. Że wreszcie III RP jest jedną wielką fikcją i kłamstwem, podobnie zresztą jak i „rządzące” jej życiem politycznym zagadnienia. Śpiący musi się w końcu obudzić!

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • Autor ma rację.
  Jednak mamy w tym wszystkim jeszcze drugie dno, które nazywa się banderland. Operacja banderland jest ważniejsza dla rządzących na ten czas - od desantu kolorowych.
 • Nawiązując do mojego komentarza w Pana poprzednim poście...
  należałoby dodać, że w PRLu, gdy granice były zamknięte, strzeżone przez silne wtedy Wojsko Polskie, nie było mowy o napływie żadnych kolorowych (ani żadnych innych) emigrantów. A trzymany za mordę na Ukrainie banderyzm, umarłby wraz z ostatnim "bohaterem".
  Zachciało się nam "wolności" (od Dekalogu), no to ją dostaliśmy
 • @demonkracja 09:17:39
  Wirtualnie tworzone dna, mają zadanie, by zakryć prawdziwą granicę narodowej demokracji.

  System narodowej demokracji, może się odrodzi?

  Pozdrawiam demokracjo !
 • Nie ulegać szantażyście !
  Nie wolno na krok uleć żydowskim szantażystom z żydo-UE ! ulegniesz raz to ulegniesz jeszcze wiele razy ! TAK ZAWSZE SIĘ KOŃCZY !!!!

  Słowianie ! sprzedajne żydo-masońskie gnojki wciskają nam łzawy kit w postaci jakieś humanitarnych korytarzy ! to tylko podpucha byśmy się złamali bo te żydowsko-masońskie gnojki z UE kombinują że jak raz przyjmiemy to będziemy następnych kolorowych przyjmować do Polski !

  NIE ULEGAĆ SZANTAŻYSTOM ! ulegniesz to zawsze zle skończysz !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • A w "Niemcach" Kalifacie biją policję, strażaków, pogotowie..
  Sylwester w Niemczech pod znakiem ataków na funkcjonariuszy. Politycy domagają się kar..

  http://niezalezna.pl/213005-sylwester-w-niemczech-pod-znakiem-atakow-na-funkcjonariuszy-politycy-domagaja-sie-kar
 • A we Francyji Macrona to się działo!
  Sylwester we Francji. Spalono ponad tysiąc pojazdów, brutalnie bito funkcjonariuszy policji.


  http://niezalezna.pl/213003-sylwester-we-francji-spalono-ponad-tysiac-pojazdow-brutalnie-bito-funkcjonariuszy-policji

  Ps...Tłum stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia policjantki. Dlatego powinna wywalić w nich cały magazynek, a potem przeładować i wywalić drugi. Może by tego nie przeżyła, ale kilku dzikusów pewnie też nie. A co by było, gdyby któryś z nich wyrwał jej broń i potem zaczął strzelać do ludzi? Boją się zastrzelić muslima, bo potem spaliliby im w zamieszkach pół Paryża. A ja bym nakazał ustawić kilka karabinów maszynowych i szybko bym zamieszki stłumił. Każdego złapanego - deportować do afrykańskiej lepianki. Policja i wojsko powinno wejść do tej dzielnicy i spacyfikować ją, żeby wiedzieli, że za każdego pobitego policjanta będzie tysiąc skatowanych "muslimów". Gdyby odebrali lub zmniejszyli w Niemczech i Francji zasiłki, to Berlin , czy Paryż stałyby się strefami wojny i spłonęły by jak Rzym !!!! Islam nie jest tchórzliwy
  Prezydent Macron głupstwa opowiada. Nazywanie bojowników islamskich gotowych oddać życie "za sprawę" tchórzami, jest żałosnym ujadaniem i przyznaniem się do błędów. Polityka multi-kulti to klęska i katastrofa głupoty, bo lewackie ideologie to głupota. Pan powiedział : "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." Głupie lewackie elity odrzuciły Boga i same mianowały się bogami. Za to Opatrzność ich ukarała i karze. Islam jest totalitarną ideologią nie pozwalającą na wolność, demokrację i tolerancję. Odejście od islamu jest karane śmiercią. Żałosne ujadanie Macrona nic nie pomoże. Jest głupi. Europę trzeba de-islamizować i nie ma innego wyjścia jeśli Europejczycy mają wolę uratować cywilizację chrześcijańsko-łacińską. Kto wie, czy gdyby nie zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem Macron teraz by nie służył jako główny eunuch w jakimś haremie. Ale jego wnuki być może będą służyć. Wykastrowane z męskości zachodnie społeczeństwa budzą obrzydzenie jak i ten duży dzieciak, Macron. Czy można sobie wyobrazić francuską napoleońską gwardię (która umierała ale nigdy się nie poddawała) wymalowującą na asfalcie kredkami esy floresy ? Śmieszne, prawda ? Francja i Francuzi to upadłe państwo i upadli ludzie. Nie islamiści są tchórzami, tylko odwrotnie. Popiskiwanie wykastrowanych eunuchów obraża prawdę i męstwo. Wstyd !Wypada ten film i dane z zajść we Francji oraz Niemczech przesłać na ręce Episkopatu Polski i do Kurii Biskupich pod rozwagę.Orędownicy kościelni otwierający wbrew woli narodu korytarze humanitarne zapewne za nasze pieniądze powinni zobaczyć czym się również w Polsce skończą ich strzeliste akty miłosierdzia i tolerancji.
 • @Jan Paweł 10:45:06
  http://www.breitbart.com/london/2017/02/28/geert-wilders-islam-not-religion-totalitarian-ideology/


  Tłum. " Geert Wilders : Islam nie jest religią, jest totalitarną ideologią. Islam jest totalitarną ideologią, nie religią, i w związku z tym prawa zapisane w holenderskiej konstytucji dotyczące wolności religijnych jego nie dotyczą. W obszernym wywiadzie nagranym w styczniu, który pojawił się w mediach podczas weekendu, populistyczny polityk i lider Holenderskiej Partii Wolności (PVV) powiedział, że chociaż Islam posiada wiele cech religii, to ma więcej wspólnego z ideologiami totalitarnymi takimi jak komunizm i faszyzm, i powinien być traktowany jako taki. “ W Koranie nie tylko jest więcej anty-semityzmu aniżeli w “Mein Kampf” – podobnie okropnej książce jaka kiedykolwiek się ukazała, ale jednym z dowodów na totalitaryzm jest to, że z Islamu nie można się wycofać. To jest dowód, że to jest totalitaryzm”, powiedział. “Islam jest ideologią, która nie pozwala na wolność. Popatrzcie, w prawie wszystkich krajach na świecie gdzie dominuje Islam – zobaczycie brak społeczeństwa obywatelskiego, zasady prawa, wolności prasy, praw kobiet, Chrześcijan a nawet, gdy ktoś chce wycofać się z Islamu, apostatów.” “Możecie przestać być Chrześcijanami lub wyznawcami Judaizmu i zostać ateistami lub zacząć wyznawać inną religię ; nie możecie wycofać się z faszyzmu lub komunizmu. I ciągle dzisiaj w Holandii, w Niemczech i arabskim świecie karą za zdradę Islamu jest śmierć. Tego typu myślenie, ten rodzaj kary w ramach ideologii jest czymś, czego nie powinniśmy importować.” Przyznając, że jego opinię podziela mniejszość, że Holandia nie zmieni konstytucji, gdyby jego partia wygrała nadchodzące wybory, sprecyzował ją jako krytykę części idei, nie Muzułmanów. “ Wierzę, że Islam i wolność nie są kompatybilne. Nie mówię o ludziach.” “ Byłem wiele razy w Iranie, Iraku, Syrii, Egipcie oraz Jordanie, i przekonalem się, że żyją tam przyjaźni, uprzejmi i często bardzo interesujący ludzie. Ja nie mam problemów, jeśli chodzi o Muzułmanów, jak sądzi wielu ludzi.” “ Ale wierzę, że ideologia islamska jest bardzo niebezpieczna.” Wilders wyraził również sprzeciw wobec Unii Europejskiej, która, jak powiedział, obdziera narody europejskie z ich suwerenności i skarcił przywódców europejskich za przestrzeganie przez nich doktryny relatywizmu kulturowego. Powołując się na sukces Donalda J. Trumpa w wygraniu prezydentury Stanów Zjednoczonych Ameryki na platformie patriotyzmu i dumy narodowej, Wilders powiedział, że: "państwo narodowe musi być niezależne, potrzebuje własnej flagi i wartości. To nie bigoteria czy rasizm, to jest patriotyzm, a patriotyzm dzisiaj rośnie.” "Więc chciałbym spróbować odzyskać naszą narodową suwerenność, być niezależnym i pozwolić Holendrom, holenderskiemu rządowi i parlamentowi decydować ponownie o naszym własnym losie." Greets dodał, że “ Większość politycznych przywódców nie tylko popiera multikulturalizm, oni są relatywistami w stosunku do kultur i wierzą, że kultury są równe.” I dał taką prognozę : “ Jestem pewny, że nadchodzą ostatnie dni Unii Europejskiej, tak jak zmierzchającego Imperium Rzymskiego. To tylko kwestia czasu.” Wilders okazał się być ogromnie popularnym kandydatem, a PVV partią sunącą po torze do sukcesu zdobycia większości miejsc w parlamencie. Zamiast wykorzystać okazję do dokładnego przeanalizowania idei Wildersa jeszcze przed holenderskimi wyborami w marcu, prasa tymczasem skupiła się na błędzie, który popełnił on podczas wywiadu. Omawiając politykę PVV Wilders powiedział, że inspiracją dla niego był Pym Fortuyn, polityk, który “głosił idee rozwiązania problemów, które głoszę teraz ja i nieszczęśliwie został zamordowany przez radykalnego Islamistę.” Fortuyn został zamordowany przez ekologa, Volkerta van der Graafa, który twierdził, że zastrzelił polityka w celu "ochrony" muzułmanów. Wilders potwierdził ten fakt w tweecie wyjaśniając, że miał zamiar odwołać się do filmowca Theo van Gogha, który został postrzelony i zasztyletowany przez Islamistę w 2004 roku za reżyserię filmu dokumentalnego “Uległość”, która krytykowała traktowanie kobiet w Islamie. W drugim tweecie Wilders dodał, że: "Lewicowi elitarni a przegrani cieszą się z mojego przejęzyczenia, ale my zamierzamy bardzo szybko de-islamizować Holandię i to nie jest przejęzyczenie.”
 • Bawarska CSU domaga się obniżenia świadczenia dla ubiegających się o azyl
  https://wpolityce.pl/swiat/374466-niemcom-wraca-zdrowy-rozsadek-bawarska-csu-domaga-sie-obnizenia-swiadczenia-dla-ubiegajacych-sie-o-azyl

  Ps...Za 38 lat pracy w największym koncernie niemieckim przysługuje 1100 eu czyli 1100 zł! emerytury, a "przybysze" bez papierów maja zabezpieczenie socjalne na poziomie ok. 1000 eu bez skinienia palcem na rzecz budżetu. Sodoma i Gomora w kalifacie DE czyli dostają większy socjal od obywateli niemieckich, z jakiej racji mają tak długo przebywać na garnuszku podatników, podobno przybywa ich obecnie 15 tys. miesięcznie, a gdzie łączenie rodzin? Gdyby odebrali lub zmniejszyli w Niemczech i Francji zasiłki, to Berlin , czy Paryż stałyby się strefami wojny i spłonęły by jak Rzym !!!!
 • @kula Lis 67 13:05:01 Tak się bawią przybysze z Afryki.
  Prezydent Emmanuel Macron potępił incydent na Twitterze - tyle tylko może ten gigant myśli politycznej przyssany do uwiędłego cycka! "wywołało falę oburzenia we Francji","Macron potępił incydent na Twitterze", "Zapewnił, że winni zostaną odnalezieni oraz ukarani". A więc moje gratulacje wy oszołomy. I oby wam nie zabrakło miejsc w więzieniach. Przecież to tylko chwilowa gówno-burza, bo cóż ten lewak może wielkiego zrobić skoro w orędziu noworocznym "Podkreślił, że Francja będzie nadal przyjmować uchodźców i imigrantów, ale nie będzie mogła tego robić "bez jasno określonych zasad". Więc idąc tym tokiem rozumowania to oznacza, że dalej ten pacan będzie przyjmował tą dziczyznę, a potem będzie ją siedząc oczywiście w ciepłym fotelu potępiał na tym swoim twitterku, będąc jednocześnie mocno oburzonym. Cóż za kretyn. A tymczasem czarnuchy mu pod nosem urosną w taką siłę, że następnym prezydentem zostanie człowiek, który gwałci kozy.
 • @ele 10:47:30
  Bp Chbeir: to zła idea, aby uchodźców przenosić do obcych kultur
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bp-chbeir-to-zla-idea-aby-uchodzcow-przenosic-do-obcych-kultur/erx8c78
 • Kryzys imigracyjny to jest celowa destabilizacja Europy
  https://www.youtube.com/watch?v=X_FUKJqr7zU
  Głos analityka z Austrii w kwestii celowej destabilizacji Starego Kontynentu
 • @ele 10:47:30
  Jeśli definicję "imigranta" rozszerzyć o banderopiteków i garbatonosych to byłby katalog GŁÓWNYCH (historycznie i dziś) wrogów Polski i polaków.

  A co do ciapatych, to wystarczy potencjalnie 100. W tym JEDEN terrorysta. Ilu w jego zamachu zginie POLAKÓW?
  Nie trzeba milionów, "milionów" to trzeba do totalnego demontażu państwa, vide IV Kalifat i to co zostało z Francji.
 • @autor 19:23:23
  podziwiam naiwnosc

  1. zasilek w euro wyplacany na konto -> polska to idealny kraj da uchodzcow (shengen)
  2. laczenie rodzin
  3. zwykla dyrektywa UE o zakazie dyskryminacji ze wzgledu na kraj "ujscia" - budzet UE oszczedzony a my placimy ze swoich -> w koncu UE kaze a jka nie to dotacje zabioroooo

  bym pomyslal chwile to bym jeszcze z 15 sposobow wymyslil na poczekaniu

  ani jednego nachodzcy, koniec, kropka, z domokrazcami sie nei dyskutuje ze moze jednak, ze tylko na chwilke, ze tylko troszeczke, trzaskasz drzwiami i koniec
 • @kubamiszcz 19:55:11
  Niemcy: Polityk AfD grozi postępowanie za ostrą krytykę tweeta policji po arabsku. Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim. Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów? Za te słowa Beatrix von Storch, polityk partii Alternatywa dla Niemiec może stanąć przed sądem. Wszystko zaczęło się od tweeta kolońskiej policji, jaki zamieściła 31 grudnia wraz z życzeniami noworocznymi w kilku językach, w tym arabskim.

  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2018/01/02/824/360/7ab41330fed1493b85c9595e0c59cf94.jpeg Na wpis odpowiedziała ostrym komentarzem polityk AfD Beatrix von Storch

  Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim. Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów? napisała na Twitterze von Storch. I tym razem polityczna poprawność w Niemczech wzięła górę. Nie dosyć, że twitterowe konto polityk AfD zostało przejściowo zablokowane ze „promowanie nienawiści”, to na dodatek von Storch grozi postępowanie za popełnienie czynu karalnego „podsycania do nienawiści”. To nie wszystko! Prokuratura rozważa, czy nie wszcząć także postępowania przeciwko szefowej klubu poselskiego AfD w Bundestagu. Alice Weidel stanęła bowiem w obronie wpisu Beatrix von Storch. Ten rok rozpoczyna się stosowaniem cenzury oraz kapitulacją naszych władz przed importowanym, plądrującym, obmacującym, bijącym i dźgającym nożami motłochem imigrantów, do których mamy się z łaski swojej przyzwyczaić. Niemiecka policja tymczasem posługuje się językiem arabskim, pomimo, że urzędowym językiem w tym kraju jest niemiecki napisała Weidel na Facebooku.

  Ps..Niemcom, co jakiś czas odbija, teraz on przyszedł. W Niemczech jest teraz tak jak w państwach totalitarnych. Niemcy już oficjalnie mają cenzurę Internetu. Za wyrażanie poglądów niezgodnych z linią w władz idzie się do wiezienia. Ciekaw jestem jak długo Niemcy będą znosić reżim który narzucił narodowi jakieś lewackie urojenia a poprawność polityczna odebrała czy pomieszała im w głowach. Prawda i realizm zwycięży, nawet w tak ogłupionych Niemczech, a AfD będzie rosła w siłę i wszystkich rozliczy z obłędu w jaki wprowadzili Niemców.
 • @kula Lis 67 07:30:45
  Z przyjmowaniem imigrantów w Polsce jest dokładnie tak samo, jak z dopuszczalnością przyjmowania Komunii w KRK przez rozwodników. Niby nie wolno, ale diecezja frybursko-bryzgowijska (RFN) oraz rzymska (Italia) już na to od dobrych kilku lat zezwalają.

  Więc gdzie tutaj hierarchiczne podporządkowanie oficjalnej linii nauczania papieskiego, ja się pytam???

  Wiadomo, że nie chcemy zadzierać z Europą. Więc te 7 tys. musimy łyknąć i stary Morawiecki trafnie wyznacza granice kompromisu. Poza tym powaga naszego państwa (ciągłość linii politycznej zapoczątkowanej przez Ewę Kopacz) tego wymaga.

  A w kwestii czystości ideologicznej: wyodrębniony już z łona rzymskiego i zautonomizowany aktualnie nurt lefebrystów nigdy na to, co jest udziałem KRK (dopuszczalność komunii dla rozwodników) nie zaakceptuje, podobnie jak też KRK nigdy nie zaakceptował ludobójstwa żydów.

  Tak samo z Polakami: nurt sceptyczny wobec europeizacji nigdy za patriotów nie uzna tych, którzy narażają na szwank wewnętrzne bezpieczeństwo w imię europeizacji (kto by się spodziewał, że inwazja islamska nadejdzie z Zachodu).

  A czas pokaże, kto miał rację. Nie pierwsza i nie ostatnia to schizma, i w kościele, i w nurtach polskiego patriotyzmu.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - POLSKA

  Papierowe imperium prezydenta Dudy

  Nawet pobieżny nasłuch języka politycznego używanego ostatnio w III RP na jednym z pierwszych miejsc z pewnością wyłapie odmieniane przez wszystkie przypadki, choć zawsze z tą samą wrogością słowo: ROSJA. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Degrelle a sprawa polska

  Awantura o Degrelle’a to jedna z dziwniejszych gównoburz polityczno-historycznych, przechodzących – o dziwo – już nie tylko przez prawicowy grajdołek sceny, ale nawet poruszając główny nurt (dez)informacyjny. czytaj więcej

 • HISTORIA POLSKI

  Konserwatyzm PRL

  Historia konserwatyzmu polskiego nie może być (wyłącznie) opowieścią o Białych – ochrzczonych rewolucjonistach, bo byłaby to nie tylko niekompletność, ale po prostu – nieporozumienie. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930